Osudu neporučíš !

                                                                      
Kdo balí ten pálí!

Červenec 2012

World of Warcraft

2. července 2012 v 13:37 Recenze - Hry
Tak jako první recenzi hry vám představím World of Warcraft :) P.S. moje nejoblíbenější hra ;)) Smějící se

POPIS :

World of Warcraft (zkráceně WoW) je fantasy MMORPG počítačová hra. Byla vyvinuta společností Blizzard Entertainment, která vytvořila také předchozí díly série Warcraft.

World of Warcraft byl vydán v roce 2004, k desátému výročí série. K původní hře již byly vydány celkem tři datadisky, The Burning Crusade (2007), Wrath of the Lich King (2008) a Cataclysm (2010), čtvrtý, nazvaný Mists of Pandaria, by měl vyjít v roce 2012.

Hra drží rekord v Guinnessově knize rekordů za nejpopulárnější MMORPG hru. Na celém světě hru hrálo, ještě před vydáním datadisku Cataclysm, již přes 12 milionů hráčů. Hra byla nejhranější v počtu měsíčně platících hráčů v období od června 2006 do roku 2008[5] i mezi lety 2008 a 2011.

HRA :

WoW, na rozdíl od všech svých předchůdců, není hra typu RTS, ale jde o žánr MMORPG. Ve hře se vaše postava pohybuje v rozlehlém virtuálním světě, setkává se, baví se a bojuje s jinými hráči, ale také s tzv. NPC postavami. Některé z nich jsou určeny k zabíjení, jiné zadávají takzvané questy, což jsou úkoly, pomocí kterých je hráč postupně prováděn po celém světě.

RASY :

Ve WoW je v současné době 12 hratelných ras. Jsou rozlišeny na dvě skupiny podle strany, za niž bojují, a to na Alianci (Alliance) a Hordu (Horde). Rasy Aliance si jsou celkem podobné a mají stejný ideologický základ - víru v dobro a světlo, odmítajíce temnotu. Frakce Horda je složena z ras které hledají své místo ve světě a ctí tradice. Rozhodně se tyto dvě frakce nedají rozdělit na dobro a zlo, obě strany mají v sobě od každého trochu.

POVOLÁNÍ :

Kromě rasy si každý hráč zvolí také povolání, jichž je celkem deset. Povolání je hlavním faktorem ovlivňujícím styl vašeho hraní a roli ve skupině více hráčů. Různá povolání mají svá jedinečná kouzla a mohou používat různé zbraně a nosit různou zbroj. To jsou :
1.DRUID
2.HUNTER
3.MAGE
4.PALADIN
5.PRIEST
6.ROGUE
7.SHAMAN
8.WARLOCK
9.WARRIOR
10.DEATH KNIGHT

PROFESE:


Profese umožňují hráčům těžit přírodní suroviny a vylepšovat nebo vyrábět nové předměty. Každá postava, nezávisle na své rase, levelu či povolání, se může naučit maximálně dvě hlavní profese (počet vedlejších není omezen), což značně rozvíjí obchod mezi hráči. Po dosažení maximální zkušenosti u profesí je možné si profesi tzv. vylepšit. Např u Alchemie hráč po splnění několika úkolů získá specializaci, díky které má určitou procentuální šanci na vytvoření více lahviček. U profesí Minning, Skinning a Herbalism hráč získává postupně při zlepšování své profese následující výhody: Minning - zvyšování života, Skinning - vyšší šance na critický úder při útoku, Herbalism - "Lifeblood" - léčení sílou květin.

Hlavními profesemi jsou:
Těžení rud (Mining) - Sbírací profese umožňující těžbu přírodních rud a slévání kovů.
Kovářství (Blacksmithing) - Vyráběcí profese, s jejíž pomocí lze z kovů vyrábět těžká brnění, zbraně, klíče a různá vylepšení zbroje.
Inženýrství (Engineering) - Zajišťuje výrobu výbušnin a z kovových součástek sestavuje různé stroje (mechanické mazlíčky, dálkové ovládání na roboty, apod.), jež však často dokáže používat pouze sám inženýr. Často využívaná profese v pvp (nitro boty zvyšující rychlost, raketa v rukavici, padák atd.)
Stahování Kůží (Skinning) - Sbírací profese, umožňuje získávání kůží z mrtvých zvířat.
Kožedělnictví (Leatherworking) - Zpracovává kůže a vyrábí z nich střední brnění a "záplaty" na brnění.
Krejčovství (Tailoring) - Umožňuje šití batohů a lehkého brnění (pro kouzelnická povolání).
Bylinkářství (Herbalism) - Sbírací profese, díky níž lze snadno nacházet a sbírat byliny.
Alchymie (Alchemy) - Zabývá se mícháním kouzelných lektvarů z bylin.
Očarovávání (Enchanting) - Umožňuje rozložit předmět na magický prach, který se následně dá použít k očarování (zlepšování vlastností) jiných předmětů.
Klenotnictví (Jewelcrafting) - Od The Burning Crusade. Klenotník dokáže vyrábět prsteny, náhrdelníky a drahé kameny, jimiž je možné zlepšovat vlastnosti předmětů.
Písařství (Inscription) - Od Wrath of the Lich King, vyrábí svitky které posilují atributy a Glyphy, díky kterým můžete vylepšit vaše kouzla.


Vedlejší profese jsou:
První pomoc (First Aid) - Tuto profesi je možné využít k výrobě obvazů, které léčí zranění.
Rybaření (Fishing) - Za pomoci prutu a různých návnad je možné chytat ryby, které slouží jako jídlo.
Vaření (Cooking) - Dokáže přeměnit syrové zvířecí maso nebo ryby na poživatelné jídlo.
Archeologie (Archeology) - Od datadisku Cataclysm. Umožňuje po celém světě vykopávat různé artefakty.

To jsou asi ty nejpotřebnější informace když chcete vědět víc stáhněte si ji Hru doporučuji a k tomu všemu si můžete koupit knížky WOW Usmívající se.Zatím se mějte ahoj :)
+ vám tady dám mapu jak sou rozdělení Levely takže když si nebudete vědět rady kam jít stačí se podívat Smějící se

Sem zpět !

2. července 2012 v 13:11
Ahojky lidi , takže za 1. Nebudu vás nudit nějakýma výmluvama proč sem tedˇ nechodila na blog , takže vám žeknu pravdu . Takže na blog sem ted nechodila protože sem toho měla plný zuby , už mě to moc nebavilo ale teď mě to opět začíná bavit takže sem zpět :)) .. a hned vám přináším novou rubriku Recenze - Hry :D ... doufám že vám to poskytne alespoň nějakou informaci o fantasy počítačových hrách :) .. a jak to vidím s Temným jezdcem ?? To bohužel vůbec nevím , vůbec nemám žádné myšlenky :/ ... za to se omlouvám .. ale na novém příběhu pracuji takže se můžete těšit ... zatím se mějte .. :) ..