Osudu neporučíš !

                                                                      
Kdo balí ten pálí!

Elfové

4. listopadu 2011 v 14:29 |  Fantasy bytosti
Jak jsem už psala že sem budu dávat nějaké informace o fantasy bytostech tak jako první jsou Elfové :)) ...

- Elf je mytologická bytost původně zřejmě pocházející ze starogermánských pověstí. Jejich původní jméno pocházející ze staré severštiny zní Álf, ale používají se i jiná označení, či přepisy: alp, elbe, alf, aelf, alb. Téměř všichni autoři se shodují v tom, že mají něco společného s lesy nebo alespoň s přírodou. V současném anglosaském světě (kromě velké části fantasy literatury) se výraz elf používá převážně pro malé pohádkové bytosti příbuzné skřítkům a vílám. Na tomto pohledu má velký podíl Shakespearova hra Sen noci svatojánské.


A ted něco málo s Elfské Literatury :))

Tolkienovi elfové:
-V Tolkienově Středozemi jsou elfové (Quendi) ušlechtilé nesmrtelné bytosti, které do určité míry vládnou magií a byli první, kteří osídlili svět. Tolkien je rozděluje na Vznešené (Calaquendi, dále se dělí na Vanyar, Noldor a část Teleri), šedé (Sindar), zelené (Laiquendi) a temné (Moriquendi).

Sapkowského elfové :
-V díle Sapkowského jsou elfové mizejícím zahořklým druhem, který má k lidem spíše konfliktní vztah. Sapkowkovského elfové jsou příbuzní s dryádami, v mytologickém dělení se řadí ke světlým elfům.

Elfové ze světa Warcraftu :
-Ve světě Warcraftu představovali elfové lid vysokých, velekrásných a inteligentních bytostí vyznačující se svýma dlouhýma špičatýma ušima. Původně se jednalo o jedinou rasu zvanou Kal'dorei (noční elfové), která vznikla a žila původně při břehu jezera na tehdy jediném kontinentě zvaným Kalimdor. Toto jezero bylo později označováno jako jako Studna věčnosti. Elfové byli první bytosti, kteří magii s ní spojovanou objevili.

A ted elfové podle mě : Smějící se

- podle mě sou elfové nesmrtelní a hodně vysocí ,hezcí a milí . Rozdělují se na Noční elfy , Přírodní elfy a Krvavé elfy . Jsou od přírody vegetariáni a bojovníci , jsou rychlí , hbytí a skoro neslyšně se pohybují a taky mají skvělí vztah s přírodou takže si můžou ohočit jaké koliv zvíře chtějí .

Tak a to by bylo asi vše :)) ... a příští týden vám sem dám něco o ... Dracích Smějící se ... tak se těšte zatím ahooj !!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama