Osudu neporučíš !

                                                                      
Kdo balí ten pálí!

Halloween + Povídka

31. října 2011 v 14:21
Takže jak víme dnes je snad ten nejsuprovější svátek v roce Smějící se HALLOWEEN !!

A já bych vám k němu něco řekla (když vás to nebude bavit přeskočte rovnou k příběhu který je dole ) Usmívající se :
Kdy se začal halloween slavit ?
Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Halloween vznikl z křesťanských oslav svátku Všech svatých a pravděpodobně i z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku.
Kde se slaví ?
Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.
Odkud vznikl název ?
Název vznikl zkrácením anglického "All-Hallow-eve", tedy "Předvečer Všech svatých".
Znaky halloweenu ?
Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané Jack-o'-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Barvy černá a oranžová.
Význam halloweenu ?
Halloween je svátek všech mrtvích který se slaví tak že se děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. A že dospělí lidé dělají párty .

Tak a to je asi to nejdůležitější Usmívající se a tady máte hrůůůůůzostrašnou povídku Smějící se :

KAPKY KRVE
Tento příběh se stal ve 20.století v malebném městečku v New Orleans.Je o jedné mladé dívce která zjištuje že upíři existují . Byl pátek 13. a Stacy stuovala ve školní knihovně. Zrovna byla bouřka , ale Stacy byla odvážná a nebála se jí . Když procházela v sále plném knih , spadla na ní s nejvyššího regálu pomalu rozpadající se knížka . Zvedla jí a na jejím obalu bylo napsáno :
,,Dávej pozor . "
Stacy se trochu zarazila ale nebrala to jako nějaký důvod k panice . Už bylo pomalu 6 hodin a stmívalo se . Stacy zrovna studovala biologii a všimla si že jedna stránka chybí . Listovala knížkou ale to co našla ji doslova vyrazilo dech našla nápis napsaný krvý . Stálo tam :
,,Sem tu " !!
Jakmile to dočetla všechna okna v sále se rozletěla a zhasla všechna světla . Stacy se rozběhla k hlavním dveřím .Nešli otevřít. Najednou se za ní ozval rámus .Byla v šoku nevěděla co dělat . Potom ho uviděla . Uviděla upíra s červeným pláštěm a tesákama od krve .
,,To jsi ty ? " drkotala Stacy .
,,To ty tady vraždíš ty nebohé občany ? " ptala se dál Stacy .
Upír stále nic neříkal . Ale pak něco řekl , něco tak dunivým hlasem až se Stacy zatřásla strachy . To co řekl bylo pouze jenom jeho jmého MONDOR. Stacy stála a nevidávala ani hlásku . Upír se k ní přibližoval .Nevěděla co dělat stále tam stála . Upír s rudě červenýma očima a krvavýma tesákama byl uní . Stacy nevěděla co dělat, a než něco vymyslela tak do ní upír, zabodl jeho tesáky a sál . Sál její krev. Stacy v mdlém světle uviděla osobu . Byla to žena .Žena se zlatými vlasy , šatami s modrého hedvábí s lukem v ruce . Mondor ji zbystřil . Přestal sát a rozběhl se k té ženě . Kolem jí se zatím oběvil ohromný vír a pořád dokola opakovala : ,,Quinto la vu ! "
Mondor se k ní znažil dostat ale vír ho vždy odhodil. Mezitím co spolu bojovali . Stacy ležela na zemi úplně vyčerpaná . Bojovnice odříkávala zaklínadlo na zničení upírů .Mondor byl trochu zmatený ale nehodlal se vzdát ,když bojovnice zkončila zaklínadlo z upíra se stalo tisíce much . Much co se rozletěli ha všechny strany.Žena zatím běžela k umírající Stacy . Dala si její hlavu do klína a tiše k ní promlouvala : ,, To bude v pořádku . " sice věděla že ne ale nechtěla ji zbytečně děsit . Stacy se jí v bolestech zeptala jak se jmenuje. ,,Stella , jsem čarodějka ,která tě měla chránit , ale zklamala jsem . " odpověděla jí smutně . ,,Omlouvám se . " dodala .
,,To je dobrý . " řekla s posledních sil a zavřela oči . Navždy. Stella jí položila na podlahu a zmizela se slzama v očích . Druhého dne to policie prohlásila za n,evyjasnitelný případ . Týden později se konal Stacyin pohřeb .Všichni kdo přišli byli velmi smutní . Když pohřeb skončil a všichn,i lidé odešli, se Stella poslavila nad její hrob a dala ha něj růži . Už se chystala odejít ,ale zvedl se ohromný vítr a Stella v korunách stromů uslyšela ,, Ssssem zzzpět,, !!

Smějící se ŠTASTNÝ HALLOWEEN !! Smějící se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teiren Teiren | Web | 31. října 2011 v 15:22 | Reagovat

Krásná povídka,sice trochu morbidní,ale když už je ten Halloween,tak se toho musí nějak využít ;-).

2 Stacy Stacy | 31. října 2011 v 15:58 | Reagovat

To byl účel :D ... děkuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama